FAQ

Witamy w dziale "FAQ" - czyli najczęściej zadawane pytania klientów sklepu LORD4SPORT.PL


1. Jak można sprawdzić Państwa uczciwość i solidność która jest decydująca przy zakupach przez internet?

Kupując w firmie "LORD4SPORT" macie Państwo gwarancję najwyższej obsługi i bezpieczeństwa transakcji, czego dowodem są liczne komentarze zadowolonych klientów. Dodatkowo zakupiony przez internet towar można odebrać w jednym z siedmiu salonów firmowych na terenie Polski.

2. Jak złożyć zamówienie w waszym sklepie ?

Są trzy sposoby na złożenie zamówienia:

Zamówienie poprzez stronę : www.lord4sport.pl

Zamówienie mailem  : należ:y wysłać informacje jaki produkt został wybrany, cenę produktu, formę płatności oraz pełen adres wraz z numerem telefonu.

Zamówienie przez telefon : należy wybrać numer oddziału z którego chcemy złożyć zamówienie, po połączeniu należy podać co zamawiamy, swoje dane, adres i telefon oraz określić formę płatności.

3. Czy kupując poprzez stronę sklepu mogę zapłacić kurierowi przy odbiorze?

Jeżeli nie chcecie Państwo wpłacać na konto pieniędzy za zakupiony sprzęt to nie ma problemu, jako nieliczni wysyłamy sprzęt w opcji "za pobraniem" o każdej wartości .

4. Jak długo będę czekać na towar ?

Czas oczekiwania na towar to w większości przypadków ok. 3 dni robocze po zakwalifikowaniu zamówienia do wysyłki.

5. Minęły już 3 dni robocze - dlaczego jeszcze nie otrzymaliśmy paczki ?

Jeżeli minął czas określany przez nas i w dalszym ciągu nie otrzymaliście Państwo zamówionego towaru bardzo prosimy o kontakt. Jest wiele przyczyn, które mogą mieć wpływ na ten stan rzeczy np. może to być np. błędnie podany adres, brak numeru telefonu w zamówieniu, zamówienie realizowane do małej miejscowości (wtedy zdarzają się opóźnienia), błąd firmy kurierskiej lub błąd z naszej strony. Kontakt z nami sprawi, że pracownik wyjaśni całą sytuację i powiadomi o przyczynie opóźnienia.

6. Chcę kupić towar na raty co muszę zrobić ?

Każdy sprzęt oferowany przez naszą firmę można kupić na raty. Zakupy na raty można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie www.lord4sport.pl w zakładce ”Zakupy na raty - CA Raty” lub można skorzystać z takiej formy zakupu podczas osobistej wizyty w jednym z oddziałów firmy.

7. Jak wygląda serwis urządzeń które sprzedajecie ?

Nasza firma prowadzi ogólnopolski serwis marek: FINNLO/HAMMER/SOLE. Nasz serwis 90% zgłaszanych reklamacji rozwiązuje u Klientów w domu a pozostałe 10% załatwia w systemie door to door. Posiadamy własny transport, obsługujemy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Dojeżdżamy do naszych klientów, jeżeli jest taka potrzeba. Na życzenie montujemy zakupiony sprzęt u klienta w domu (usługa do uzgodnienia przed zakupem). Żeby zamówić serwis wystarczy wysłać maila na serwis@lord4sport.pl.

Serwis innych marek prowadzą bezpośrednio firmy które reprezentują markę na terenie Polski. W tym przypadku należy zgłosić nam usterkę, a my dalej załatwiamy sprawę z przedstawicielem marki.

8. ''Serwis door to door '' - co to oznacza ?

door to door– sposób realizacji naprawy urządzenia, który polega na przesłaniu pocztą kurierską uszkodzonego sprzętu do serwisu (na koszt serwisu). Naprawione urządzenie wraca następnie przesyłką kurierską do właściciela, także na koszt serwisu.

9. Jaką bieżnię elektryczną wybrać ?

Wybierając bieżnię należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Do jakiego treningu ma nam służyć bieżnia ? Do chodzenia, spokojnego biegania, intensywnego treningu w domu, czy użytku w klubie?

Bieżnie dla początkujących użytkowników mają krótki i wąski pas, słabsze silniki i raczej nadają się do amatorskiego treningu. Jeżeli chcecie Państwo trenować intensywnie, zdecydowanie wskazana jest większa bieżnia, z dużym pasem (min 140/50cm), mocnym silnikiem, oraz dużym ciężarem własnym, który ma wpływ na stabilność urządzenia podczas treningu. Takie bieżnie posiadają już amortyzowany pas, który chroni stawy przed przeciążeniami.

Jeżeli szukacie Państwo bieżni do klubu to warto przede wszystkim zapytać sprzedawcę, czy taka bieżnia posiada gwarancję do używania jej w sposób komercyjny. To najczęstszy błąd, który popełniają klienci kupując bieżnie z myślą o użytkowaniu w siłowni, a wybierają model nadający się wyłącznie do użytku domowego. Bieżnie do lekkiej komercji to min. 8000zł, a profesjonalne to grubo ponad 12000zł

W jaki sposób dobrać bieżnię do warunków fizycznych ?

Wybierając bieżnię należy dobrać ją do wzrostu i wagi użytkownika. Bieżnie mają ograniczoną nośność i należy zwrócić uwagę na to wybierając odpowiedni model. Długość i szerokość pasa to podstawowy parametr na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze bieżni np. osoby wysokie od 180cm nie będą mogły komfortowo trenować na pasie o długości 120cm i szerokości 40 cm. Zalecana minimalna długość i szerokość pasa to 140/50cm .

Dodatkowo należy zwrócić uwagę jaki jest serwis danej marki, którą kupujemy na terenie Polski np. czy serwis jest mobilny ? to znaczy czy naprawa jest realizowana u klienta w domu , czy posiada części zamienne do modelu który kupujemy ? jak długo trwa proces reklamacji ? czy po okresie gwarancji też będziemy mogli liczyć na pomoc ?

10. Jaki wybrać orbitrek lub rowerek ?

Tutaj podobnie jak przy bieżni warto dostosować go do zakresu użytkowania (intensywności treningu), wagi, wzrostu  np. wysoka osoba na małym orbitreku/rowerze nie będzie wstanie wykonać dobrego treningu. Warto zwrócić uwagę na to jak płynnie pracuje cały układ korbowy? Praca powinna być płynna, bez szarpnięć, przeskoków.

Przy wyborze tych urządzeń dobrze odpowiedzieć sobie na poniższe pytania :

Jakie wybrać sterowanie ? elektroniczne czy manualne? Manualnie sterowane orbitreki/rowerki nie maja programów treningowych i nie podłącza się ich do prądu , to może być zaleta dla jednych a dla innych wada i zależy to od preferencji użytkownika.

Czy sprzęt ma łożyskowane części ruchome? Jeżeli orbitrek posiada łożyska to ma lepszą płynność ruchu oraz większą trwałość i nie będzie skrzypieć nam po roku użytkowania, to bardzo ważny parametr.

Jakie znaczenie ma waga koła zamachowego i promień koła? Waga koła ma wpływ na płynność ruchu, a promień koła ma wpływ na głębokość wykonywanego ruchu.

Jaka jest jakość wykonania i wykończenia? Warto wybrać sprawdzone modele dobrej firmy, mającej wieloletnie doświadczenie np. FINNLO, HAMMER, SOLE.

Jak się czujemy podczas ćwiczeń na danym urządzeniu?  Poza parametrami technicznymi ważne jest to jak nam się ćwiczy na danym sprzęcie. Czy jest wygodnie ? czy dany sprzęt po prostu nam odpowiada oraz czy nie jest za duży lub za mały ?

11. Chcę schudnąć które urządzenie polecacie ?

Wybór urządzenia, to sprawa indywidualna i w większości przypadków zależy od preferencji użytkownika. Proszę o kontakt z naszym pracownikiem wtedy postaramy się dobrać odpowiedni sprzęt dla Państwa.

12. Czy wszystkie urządzenia/produkty które są w sklepie internetowym są do oglądnięcia i szybkiego zakupu w salonie ?

Niestety nie ma takiej możliwości, żeby pokazać i mieć na stanie wszystkie produkty wystawione w sklepie ponieważ, gabaryty urządzeń są zbyt duże żeby pomieścić wszystko na powierzchni salonu. Jednakże w naszych sklepach znajdziecie Państwo najczęściej kupowane i najbardziej popularne modele. Odbiór osobisty towaru jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem salonu .

13. Chętnie odebrałbym sprzęt osobiście ale nie mam miejsca żeby go zabrać moim autem – czy posiadacie Państwo swój transport ?

Towary zakupione w naszych salonach firm takich jak: FINNLO, HAMMER, SOLE, są dostarczane do klienta w cenie towaru przez firmę kurierską lub naszym transportem. Klient nie musi się martwić o tę kwestię.

 

UWAGA ! Informacje podane powyżej są ogólne, szczegółowych porad udzielamy telefonicznie.