FIRST DEGREE FITNESS

FIRST DEGREE FITNESS

Marka FIRST DEGREE FITNESS powstała w 2000 roku. Jej podstawowym założeniem jest dostarczanie branży fitness urządzeń, które mają prostą konstrukcję i jednocześnie są niesłychanie trwałe. Sprzęt FIRST DEGREE FITNESS, daje użytkownikom możliwość cieszenia się efektywnym treningiem cardio, niezależnie od wieku, kondycji, czy budowy ciała.

Urządzenia FIRST DEGREE FITNESS produkowane są z najwyższej jakości materiałów, w oparciu o nowoczesny design i dbałość o szczegóły. Jednak największym ich atutem jest technologia „Fluid”, która opiera się na oporze wodnym i była opracowywana na podstawie ponad 50-letnich badań, z zakresu treningów fitness i wioślarstwa. Zastosowano ją we wszystkich urządzeniach FIRST DEGREE FITNESS. Podstawową zasadą działania jest umieszczenie w zbiorniku z poliwęglanów, dwóch komór. Mechanizm przelewający między nimi wodę, pozwala na płynną regulację oporu. Brak tzw. „martwych punktów”, osiągnięto poprzez zamontowanie 3 śmigieł wirnika, które zapewniają natychmiastowy opór.

 Technologia Fluid zastosowana w wioślarzach wodnych First Degree Fitness
 

Zastosowanie tego typu rozwiązań ma jeszcze jedną niemniej ważną funkcję, tj. doznania estetyczne i dźwiękowe. Wykonując trening na urządzeniach FIRST DEGREE FITNESS, poprzez szum wprawianej w ruch wody, mamy wrażenie wiosłowania na prawdziwej łodzi lub kajaku. Ma to bardzo istotne znaczenie dla poziomu komfortu psychicznego podczas treningu. Nie od dziś wiadomo, że dźwięk wody uspokaja i odpręża.

Technologia „Fluid”, pozwala na osiąganie największej obecnie, dostępnej na rynku rozpiętości oporu. Dlatego też, urządzenia FIRST DEGREE FITNESS są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zarówno rozpoczynają treningi na wiosłach, jak i dla zawodowców na ekstremalnym olimpijskim poziomie.

Szeroka oferta FIRST DEGREE FITNESS obejmuje produkty zarówno do użytku domowego jak i komercyjnego.