Maszyny do treningu w domu - które będą najlepsze dla początkujących?

 

Chcesz w końcu zadbać o swoją formę, ale plan dnia nie pozwala Ci na dojazdy na profesjonalną siłownię? A może po prostu masz ten komfort i wystarczająco dużo miejsca w domu, żeby samodzielnie urządzić własny kąt lub nawet cały pokój do ćwiczeń? Powód, dla którego chcesz rozpocząć treningi w domu nie jest w zasadzie aż tak istotny. Najważniejsze, by na Twojej liście maszyn i innych akcesoriów do kupienia znalazły się właściwe sprzęty - urządzenia, dzięki którym jako początkujący poprawisz swoją kondycję i nie zniechęcisz się do dalszych ćwiczeń. Dziś podpowiadamy, w jakie urządzenia naprawdę warto zainwestować będąc na początku drogi do lepszej sylwetki i poprawy swojej ogólnej kondycji.

Bieżnie elektryczne

To jedne z podstawowych maszyn do domowego treningu o charakterze wytrzymałościowym. Bieganie na bieżni pozwala stosunkowo łatwo spalać niechciane kalorie i tkankę tłuszczową, a także sukcesywnie zwiększać swoją wydolność. Co równie istotne, bieżnia pozwoli Ci ćwiczyć bez względu na pogodę i jednocześnie nie obciąży tak mocno Twoich stawów jak bieganie po chodnikach, asfalcie czy innych niedostosowanych nawierzchniach. Dodatkowo łatwo kontrolować tempo oraz zmieniać rytm ćwiczeń dzięki precyzyjnej kontroli prędkości oraz możliwości zmian kąta nachylenia. Na dobry początek nie musisz kupować najmocniejszego modelu dostępnego w sklepie. Bardzo dobrym wyborem będzie np. bieżnia elektryczna HAMMER Q. VADIS 5.0. W zupełności powinien wystarczyć Ci też model FINNLO TECNUM BT.

Magnetyczne rowery stacjonarne

W domu do treningu aerobowego lub anaerobowy (beztlenowego) doskonałą opcją do ćwiczeń są oczywiście rowery stacjonarne. Rower magnetyczny możemy wybrać zamiast bieżni, jeśli nie lubimy lub nie możemy biegać. Możemy też ćwiczyć na obu tych urządzeniach zamiennie, aby urozmaicić sobie domowe treningi. Maszyny dla początkujących z tej kategorii to m.in. HAMMER CARDIO XT6 czy na przykład HAMMER ERGOMOTION BT.

Atlasy

Prawdziwym must-have do domowej siłowni są bez wątpienia atlasy. Trening siłowy to w końcu podstawa dobrego planu ćwiczeń. Szczególnie, jeśli planujemy przybrać na sile bądź zależy nam na budowaniu masy mięśniowej. Atlas jest jednocześnie bardzo uniwersalną maszyną, na której możemy efektywnie ćwiczyć różne partie mięśni. Jeśli więc poważnie myślimy o swojej domowej siłowni, koniecznie musimy wyposażyć ją w dobry atlas. Oczekiwania osoby początkującej spełni zarówno model FINNLO AUTARK 2200, jak również FINNLO BIOFORCE SPORT.

Akcesoria treningowe

Tak jak w treningu nie możemy zapominać o rozgrzewce, tak i wyposażając domową siłownię nie powinniśmy zapominać o takich akcesoriach, jak drabinki gimnastyczne, piłki gimnastyczne oraz lekarskie czy chociażby klasyczne maty. Dzięki nim z łatwością przygotujemy swoje ciało do treningu siłowego oraz cardio, a także wykonamy różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe. Drabinki, piłki oraz maty znacząco ułatwią początkującym zarówno rozwijanie różnych grup mięśni, jak również pracę nad elastycznością kręgosłupa oraz stawów.

I na koniec – dobór odpowiedniego sprzętu (narzędzia treningowego) to sprawa bardzo indywidualna. Każdy z nas ma inny „pomysł” na trening lub chociaż inny budżet. Dlatego w salonach Lord4sport pracują ludzie, którzy są od tego, żeby Ci doradzić i dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.